Aktualności
mar 17

Placówki medyczne minimalizują możliwość zakażenia się wirusem z grupy koronawirusów SARS-CoV-2! Wprowadzamy zmiany godzin pracy oraz TELEPORADY w Przychodniach! #zostańwdomu

Szanowni Państwo,

w celu uniknięcia ekspozycji na czynnik zakaźny jakim jest koronawirus wywołujący COVID-19 wprowadziliśmy kilka zmian w funkcjonowaniu naszych placówek!

Zmianom ulegają godziny otwarcia w:

ECM Lifeclinica: pon.-pt. 08.00-18.00

Noble Medicine: pon. 08.00-16.00, wt.-pt. 10.00-18.00

Do odwołania zamknięta zostaje placówka w:

Radomsku. Centrum Medyczne Volver nieczynne do odwołania!

Odwołujemy zaplanowane wizyty w:

Centrum Medycznym Zgierska wszytskie wizyty, jakie miały się odbyć w dniach 16.03-31.03 zostają ODWOŁANE (NIEPRZEŁOŻONE). Bardzo prosimy o kontakt z rejestracją poradni najwcześniej 01.04.2020 w celu uzgodnienia nowego terminu wizyty.

We wszystkich placówkach wprowadzamy TELEPORADY!

W celu zminimalizowania możliwości wzajemnego zarażania się nasze poradnie wprowadziły TELEPORADY, czyli możliwość przeprowadzenia konsultacji lekarskiej na odległość i uzyskania porady drogą telefoniczną. Za pośrednictwem TELEPORAD, pacjenci mogą również uzyskać zwolnienie lekarskie, czy kod do e-recepty.

Przepraszamy za utrudnienia telekomunikacyjne, które wynikają z przeciążenia sieci wszystkich Operatorów w Polsce. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Na każde telefoniczne zgłoszenie Placówki będą oddzwaniać!

Z usługi TELEPORAD można skorzystać w:

ECM Liefeclinica w Elblągu

Noble Medicine w Warszawie

Medyk Bełchatów w Bełchatowie

Przychodnia Studencka w Łodzi

Przychodnia Studencka w Lublinie

Przychodnia Gambit Lubawka w Lubawce

Jednocześnie bardzo prosimy wszystkich o zachowanie rozsądku i w miarę możliwości pozostanie w domu.

PRZYPOMINAMY

Co zrobić w przypadku objawów KORONAWIRUSA?
NIE idźmy do przychodni – skontaktujmy się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną!

Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 2 tygodni w rejonach zachorowań (Chin, Hongkong, Tajlandia, Macau, Australia, Singapur, USA, Japonia, Malezja, Korea Południowa, Wietnam, Francja, Kanada, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy, Wielka Brytania, Szwecja, Hiszpania, Iran, Kuwejt, Bahrajn, Afganistan, Irak, Norwegia) lub mieliśmy kontakt z chorą osobą, to obserwujmy uważnie swój stan zdrowia codziennie mierząc temperaturę. W przypadku pojawienia się temperatury powyżej 38 st. C, kaszlu, bólu mięśni i stawów czy trudności w oddychaniu NIE idźmy do przychodni, lekarza pierwszego kontaktu czy na izbę przyjęć, natomiast:

  • bezzwłocznie powiadamiamy telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną
  • zgłaszamy się do oddziału zakaźnego
  • dzwonimy na specjalną całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem: 800 190 590

Tam dowiemy się co robić. W ostateczności pojedźmy do szpitala z oddziałem zakaźnym.
Pamiętajcie, że choroba COVID-19 jest najgroźniejsza dla ludzi starszych, po 70. roku życia oraz dla osób z chorobami przewlekłymi. To tych ludzi trzeba najbardziej chronić.

#zostanwdomu